• Groch Affyla 100g - Nasiona na mikroliście

6.00
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 9.99
Paczkomaty InPost 9.99
Kurier DPD 17.99
Dostępność Duża dostępność

Mikroliście grochu Affyla to soczyste, grube i słodkie pędy, podobne w smaku do strąków młodego groszku, są delikatniejsze i bardziej soczyste niż mikroliście grochu cukrowego. Idealny dodatek do sałatek i na kanapki. Jako dekoracja do różnego rodzaju dań. Świeża przekąska prosto z własnej uprawy. Błonnik zawarty w pędach groszku poprawia trawienie i zapewnia uczucie sytości. Mikroliście grochu można uprawiać w małych doniczkach gdzie pełnią dodatkowo rolę dekoracyjną w naszej kuchni. Odmiany grochu można porównać do wina, gdzie groch cukrowy to wino półsłodkie, groch Affyla to wino słodkie, a odmiana Maple to wino wytrawne. Kliknij i dowiedz się, czym są mikroliście.  

Zdolność kiełkowania obecnej partii nasion grochy Affyla wynosi około 85%.  

Składniki odżywcze w mikroliściach grochu:

  • Witaminy  

A, B1, B2, C, E

  • Minerały

żelazo, wapń, potas, magnez, fosfor

  • Pozostałe

 kwas foliowy, błonnik.

Opakowanie

W trosce o środowisko i zmniejszenie ilości produkowanego plastiku i śmieci nasze nasiona pakowane są w papierowe torebki. Tak pakowane nasiona utrzymują zdolność kiełkowania przez co najmniej 6 miesięcy. Jeśli potrzebujesz, by nasiona dłużej zachowały zdolność do kiełkowania, należy przechowywać je w słoiku w suchym i chłodnym miejscu.

Uprawa mikroliści grochu

By rozpocząć uprawę mikroliści, potrzebujesz:

1. Pojemnik, doniczkę, tackę wypełniamy do 3/4 wysokości podłożem i wyrównujemy lub wkładamy matę do kiełkowania (w przypadku upraw na macie najlepiej sprawdzi się płaska tacka).

2. Na podłoże równomiernie wysiewamy nasiona.

3. Na tak przygotowane podłoże z nasionami wysypujemy warstwę perlitu, by dokładnie je zakryć. Perlit ułatwia uprawę, utrzymuje wilgoć i zapobiega pojawianiu się pleśni. W przypadku mat perlit nie jest potrzebny, ale może być stosowany. Przy uprawie groszku niezbędne jest dodatkowa tacka z obciążeniem, które stawiamy na podłoże.

4. Piątego dnia zdejmujemy obciążenie z uprawy i przestawiamy ją w jasne i słoneczne miejsce.

Dokładny opis uprawy mikroliści z wykorzystaniem danego podłoża znajdziesz w kategorii podłoża lub pojemniki. 

Warunki uprawy groszku:

Temperatura - około 21°C

Podlewanie - raz dziennie

Nasłonecznienie - duże

Czas uprawy - 10-14 dni