• Groch cukrowy 100g. Nasiona na mikroliście.

Waga
4.50
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48
Cena przesyłki 13
Paczkomaty InPost 13
Kurier DPD 17
Dostępność Duża dostępność

Mikro liście grochu cukrowego to soczyste i słodkie pędy, podobne w smaku do strąków młodego groszku cukrowego. Zawierają witaminę A, B1, B2, C, E a także żelazo, wapń, potas, magnez, fosfor, kwas foliowy i błonnik.

 


Nasiona zapakowane są w papierową torebkę, zamykaną sznurkiem jutowym z papierową etykietą. By nasiona dłużej zachowały zdolność do kiełkowania, należy przechowywać je w słoiku w suchym i chłodnym miejscu. Nasiona można również wykorzystać do robienia kiełków.

 

Uprawa

By rozpocząć uprawę potrzebujesz:

- płaskiego pojemnika i obciążanie na pojemnik

- ziemi bez nawozów sztucznych

- perlitu frakcja 2-6 mm (opcjonalnie)

- odpowiednich nasion


Warunki uprawy:

Temperatura - około 21°C

Podlewanie - raz dziennie

Nasłonecznienie - duże

Czas uprawy - 10-14 dni


Do pojemnika wsypujemy 2-3 cm ziemi, wyrównujemy i delikatnie ubijamy. Na ziemie równomiernie wysiewamy nasiona. Na podłoże z nasionami wysypujemy warstwę perlitu by dokładnie je zakryć. Perlit ułatwia uprawę utrzymuje wilgoć i zapobiega pojawianiu się pleśni. Na tak przygotowaną uprawę stawiamy obciążenie, które pozwoli mikro liściom dobrze się ukorzenić i dzięki temu nasze plony będą większe. W przypadku mikro liści groszku obciążenie zdejmujemy 5 dnia. Uprawę prowadzimy w przewiewnym miejscu z dużym dostępem do światła słonecznego.