• Rzodkiewka Red Purple. Nasiona na mikroliście. 100/200/300/500g.

Waga
8.79
Do końca promocji pozostało:
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48
Cena przesyłki 10.99
Paczkomaty InPost 10.99
Kurier DPD 16
Dostępność Duża dostępność

Mikroliście rzodkiewki Red Purple to bardzo pikantny i wyrazisty smak. Zawierają witaminę B, C, E, K, przeciwutleniacze, kwas foliowy, magnez, siarkę, potas, cynk i fosfor. Ze względu na dużą zawartość witaminy C i właściwości wykrztuśne polecane są na przeziębienie. Natomiast siarka zawarta w mikro liściach poprawia kondycję paznokci i włosów.

 

Nasiona zapakowane są w papierową torebkę, zamykaną sznurkiem jutowym z papierową etykietą. By nasiona dłużej zachowały zdolność do kiełkowania, należy przechowywać je w słoiku w suchym i chłodnym miejscu. Nasiona można również wykorzystać do robienia kiełków.

Uprawa

By rozpocząć uprawę mikroliści potrzebujesz:

- płaskiego pojemnika i obciążanie na pojemnik

- ziemi bez nawozów sztucznych

- perlitu frakcja 2-6 mm (opcjonalnie)

- odpowiednich nasion


Warunki uprawy:

Temperatura - około 21°C

Podlewanie - raz dziennie w końcowej fazie uprawy 2 razy dziennie

Nasłonecznienie - średnie

Czas uprawy - 7-10 dni


Do pojemnika wsypujemy 2-3 cm ziemi, wyrównujemy i delikatnie ubijamy. Na ziemie równomiernie wysiewamy nasiona. Na podłoże z nasionami wysypujemy warstwę perlitu by dokładnie je zakryć. Perlit ułatwia uprawę, utrzymuje wilgoć i zapobiega pojawianiu się pleśni. Na tak przygotowaną uprawę stawiamy obciążenie, które pozwoli mikroliściom dobrze się ukorzenić i dzięki temu nasze plony będą większe. Gdy mikroliście zaczną unosić obciążenie zdejmujemy je.