• Słonecznik 100g. Nasiona na mikro liście.

Waga
5.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
Dostępność Duża dostępność

Mikro liście słonecznika są soczyste, chrupiące i słodkie z lekko orzechowym smakiem. Zawierają witaminę A, B, E a także żelazo, wapń, potas, magnez i fosfor.

 

Nasiona zapakowane są w papierową torebkę, zamykaną sznurkiem jutowym z papierową etykietą. By nasiona dłużej zachowały zdolność do kiełkowania, należy przechowywać je w słoiku w suchym i chłodnym miejscu. Nasiona można również wykorzystać do robienia kiełków.

 

Uprawa

By rozpocząć uprawę potrzebujesz:

- płaskiego pojemnika i obciążanie na pojemnik

- ziemi bez nawozów sztucznych

- perlitu frakcja 2-6 mm (opcjonalnie)

- odpowiednich nasion


Warunki uprawy:

Temperatura - około 21°C

Podlewanie - raz dziennie

Nasłonecznienie - bardzo małe

Czas uprawy - 10-14 dni


Do pojemnika wsypujemy 2-3 cm ziemi, wyrównujemy i delikatnie ubijamy. Na ziemię rozsypujemy cienką warstwę perlitu, dzięki temu kiełkujące nasiona słonecznika nie są ubrudzone ziemią. Na podłoże równomiernie wysiewamy nasiona. Na nasiona wysypujemy warstwę perlitu by dokładnie je zakryć. Perlit ułatwia uprawę utrzymuje wilgoć i zapobiega pojawianiu się pleśni. Na tak przygotowaną uprawę stawiamy obciążenie, które pozwoli mikro liściom dobrze się ukorzenić i dzięki temu nasze plony będą większe. W przypadku mikro liści słonecznika obciążenie zdejmujemy 5 dnia. Uprawę prowadzimy w przewiewnym miejscu z minimalnym dostępem do światła słonecznego.