• Rzodkiewka Red Purple

Mikro liście rzodkiewki Red Purple

Mikro liście rzodkiewki Red Purple to bardzo pikantny i wyrazisty smak. Zawierają witaminę B, C, E, K, przeciwutleniacze, kwas foliowy, magnez, siarkę, potas, cynk i fosfor. Ze względu na dużą zawartość witaminy C i właściwości wykrztuśne polecane są na przeziębienie. Siarka zawarta w mikro liściach poprawia kondycję paznokci i włosów.

Mikro liście rzodkiewki idealnie nadają się jako dodatek do sałatek i na kanapki, zamiast tradycyjnej rzodkiewki.

IMG_202red02255.jpg

Zestaw składa się z:

- tacki z tektury

- papierowej tacki  9,5 x 16,5 x 5 cm

- tekturowej przekładki i papieru pergaminowego

- podłoże w zestawach to mieszanina ziemi do upraw ekologicznych, perlitu i odrobiny podłoża kokosowego

- 7g nasion rzodkiewki Red Purple na mikro liście (Raphanus sativus)

 

Warunki uprawy:

Temperatura - około 21°C

Podlewanie - raz dziennie w końcowej fazie uprawy 2 razy dziennie

Nasłonecznienie - średnie

Czas uprawy - 7-9 dni

 

Instrukcja uprawy mikro liści rzodkiewki Red Purple

 Bardzo ważnym elementem uprawy jest obciążenie zawartości tacki. Jako obciążenie możemy wykorzystać tekturową tackę z innego zestawu, pudełka po maśle, jogurtach czy herbacie wypełnione np. kamykami lub piaskiem. Obciążenie około 0,5 kg im lepiej będzie dopasowane kształtem do tacki tym lepiej dla wzrostu mikro liści.

 

 

Dzień 1

Zawartość tacki delikatnie i równomiernie podlewamy 75 ml wody, czekamy chwilę aż ziemia zaabsorbuje wodę. Zawartość tacki zakrywamy w taki sam sposób jak była zapakowana. Na tackę kładziemy obciążenie około 0,5 kg. Obciążenie tacki pozwala mikro liściom dobrze się ukorzenić i utrzymuje wilgoć.
 
 
 

Dzień 2

Odkrywamy zawartość tacki i podlewamy 30 ml wody. Zakrywamy w taki sam sposób jak wcześniej.

Dzień 3

Odkrywamy zawartość tacki i podlewamy 50 ml wody. Zakrywamy w taki sam sposób jak wcześniej.

Dzień 4

Zdejmujemy obciążenie z tacki, wyjmujemy papierową tackę z tacki tekturowej, stawiamy tackę jak na zdjęciu i podlewamy mikro liście 50 ml wody. Nie zakrywamy tacki. Uprawę mikro liści rzodkiewki prowadzimy w przewiewnym miejscu, unikamy bezpośredniego kontaktu z promieniami słonecznymi.
 
rp4.jpg
            (wyjęcie tacek zapobiega łapaniu przez nie wilgoci )

Dzień 5 -6

Podlewamy po 50 ml wody każdego dnia.

Dzień 7-9

Od tego dnia mikro liście gotowe są do zbioru. W tym okresie rzodkiewka intensywnie rośnie, podlewamy po 40 ml wody, rano i wieczorem. Zwiększona dawka wody pozwoli uzyskać maksymalne zbiory.

 

 

Wskazówki do uprawy

 

Mikro liście rzodkiewki potrzebują niewielkiej ilości światła do prawidłowego wzrostu. Półka lub szafka w głębi pomieszczenia będzie idealnym miejscem. By zajadać się mikro liśćmi prosto z tacki, warto 4 i 5 dnia delikatnie spryskać młode listki wodą by zmyć z nich pozostałości ziemi, które zostały na nich po kiełkowaniu. W okresie jesienno-zimowym ze względu na mniejszą ilość światła słonecznego, uprawę rzodkiewki należy prowadzić na parapecie. Jeśli uprawę prowadzimy przy żródłe ciepła (grzejnik), należy kontrolować wilgotność podłoża i w razie potrzeby podlać dodatkową porcją wody.

 

Przechowywanie

Przed użyciem zestaw należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.