• Groch Maple

Mikro liście grochu maple

Mikro liście grochu maple w smaku przypominają dojrzałe nasiona grochu. Podczas ścinania wyczuwalny jest zapach świeżego groszku a ich pędy dorastają do 30 cm. Zawierają witaminę A, B1, B2, C, E a także żelazo, wapń, potas, magnez, fosfor, kwas foliowy i błonnik.

IMG_20200517_201434.jpg

 

Wystarczy rozpakować zestaw i rozpocząć uprawę. Nie musisz niczego mieszać czy przesypywać, wszystko jest już na swoim miejscu.

 

Zestaw składa się z:

- tacki z tektury

- papierowej tacki  9,5 x 16,5 x 5 cm

- tekturowej przekładki i papieru pergaminowego

- podłoże w zestawach to mieszanina ziemi do upraw ekologicznych, perlitu i odrobiny podłoża kokosowego

- 25g nasion Grochu Maple (Pisum sativum)

 

Warunki uprawy:

Temperatura - około 21°C

Podlewanie - raz dziennie

Nasłonecznienie - duże

Czas uprawy - 10-18 dni

 

 

Instrukcja uprawy mikro liści grochu maple

 Bardzo ważnym elementem uprawy jest obciążenie zawartości tacki. Jako obciążenie możemy wykorzystać tekturową tackę z innego zestawu, pudełka po maśle, jogurtach czy herbacie wypełnione np. kamykami lub piaskiem. Obciążenie około 0,5 kg im lepiej będzie dopasowane kształtem do tacki tym lepiej dla wzrostu mikro liści.

 

Dzień 1

Zawartość tacki delikatnie i równomiernie podlewamy 75 ml wody, czekamy chwilę aż ziemia zaabsorbuje wodę. Zawartość tacki zakrywamy w taki sam sposób jak była zapakowana. Na tackę kładziemy obciążenie około 0,5 kg. Obciążenie tacki pozwala mikro liściom dobrze się ukorzenić i utrzymuje wilgoć.
 
 
 

Dzień 2

Odkrywamy zawartość tacki i podlewamy 50 ml wody. Zakrywamy w taki sam sposób jak wcześniej.

Dzień 3-4

Odkrywamy zawartość tacki i podlewamy 30 ml wody. Zakrywamy w taki sam sposób jak wcześniej.

Dzień 5

Zdejmujemy obciążenie z tacki, wyjmujemy papierową tackę z tacki tekturowej, stawiamy tackę jak na zdjęciu i podlewamy mikro liście 30 ml wody. Nie zakrywamy tacki. Uprawę prowadzimy w słonecznym miejscu, groszek bardzo lubi światło i im więcej będzie go miał tym większe plony zbierzemy.
 
IMG_20191130_203908.jpg
            (wyjęcie tacek zapobiega łapaniu przez nie wilgoci )

Dzień 6 -9

Podlewamy po 30-40 ml wody każdego dnia.

Dzień 10-18

Od tego dnia możemy ścinać mikro liście. W tym okresie groszek rośnie bardzo intensywnie, więc zalecane jest zwiększenie ilości wody. Podlewamy rano i wieczorem po 30ml.Groszek można zbierać dwa razy, więc po ścięciu zostawiamy tackę w słonecznym miejscu i podlewamy 30 ml wody każdego dnia. Po kilku dniach od pierwszego zbioru pojawiają się młode pędy.

 

Wskazówki do uprawy

 

Groch to jeden z najłatwiejszych w uprawie gatunków mikro liści. Uprawę należy prowadzić w miejscu z dużym nasłonecznieniem. Po kilku dniach od pierwszego zbioru mikro liście groszku odrastają i możemy ściąć go ponownie. W okresie jesienno-zimowym ze względu na mniejszą ilość światła słonecznego, zbiory groszku są nieco mniejsze. 

 

Przechowywanie

Przed użyciem zestaw należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.