• Uprawa i zestawy

Uprawa

Uprawa w zestawach jest bardzo prosta, wystarczy postępować zgodnie z indywidualną instrukcją uprawy dla danego gatunku. Ilości wody są tak dobrane, by wzrost roślin był optymalny, a papierowa tacka pozostała sucha. W zależności od uprawianego gatunku mikroliści zbiory przypadają między 7-14 dniem uprawy a ich wielkość mieści się w przedziale od 50 do 120 gramów. Część mikroliści i większość ziół uprawianych w zestawach można wsadzić z papierową tacką do pojemnika z ziemią i uprawiać przez kilka miesięcy.

Rozpoczęcie uprawy w zestawie jest banalnie proste i zajmuje mniej niż 2 minuty.


Uprawiając w zestawach, masz pewność, że zielenina jest wolna od nawozów sztucznych i pestycydów a zjadana prosto z uprawy jest pełna witamin i minerałów. Nie występują tu straty witamin i minerałów jak w przypadku zieleniny, która jest transportowana, przechowywana i pakowana.

 

Zestawy

Cały zestaw do uprawy składa się wyłącznie z papieru, bez żadnych nadruków i kolorowych obrazków. Wolną przestrzeń w zestawach wypełnia Skropak (chrupki kukurydziane). By zużyć jak najmniej surowców, zestawy nie są klejone a instrukcja uprawy, jest w postaci kodu QR. Po uprawie cały zestaw może trafić do domowego kompostownika. Rośliny w zestawach rosną na ziemi do upraw ekologicznych z perlitem ogrodniczym i odrobiną podłoża kokosowego. Nasiona pochodzą od sprawdzonych polskich producentów. Uprawa w jednym zestawie to nawet dwa plastikowe pojemniki mniej.
zdjecie-tacki-2.jpg

 

Tu możesz zamówić Zestawy