• Uprawa i zestawy

Uprawa w zestawach

Uprawa w zestawach jest bardzo prosta, wystarczy postępować zgodnie z indywidualną instrukcją uprawy dla danego gatunku. Kod QR na zestawie zawiera pełną instrukcję uprawy. Ilości wody są tak dobrane, by wzrost roślin był optymalny, a papierowa tacka pozostała sucha. W zależności od uprawianego gatunku mikroliści zbiory przypadają między 7-14 dniem uprawy a ich wielkość mieści się w przedziale od 50 do 120 gramów.

Rozpoczęcie uprawy w zestawie jest banalnie proste i zajmuje mniej niż 2 minuty.


Wystarczy poświęcić kilka chwil dziennie na uprawę w naszych zestawach, by wyhodować zieleninę, jakiej nie kupisz w żadnym sklepie. Uprawiając w zestawach, masz pewność, że zielenina jest zdrowa, wolna od nawozów sztucznych i pestycydów a zjadana prosto z uprawy jest  pełna witamin i minerałów. Nie występują tu straty witamin i minerałów jak w przypadku zieleniny, która jest transportowana, przechowywana i pakowana. Z uprawianych mikroliści czy ziół korzystasz, kiedy potrzebujesz. Dzięki temu nie marnujesz żywności i masz ciągły dostęp do świeżej zieleniny.

 

Z czego są zestawy

Nie chcesz produkować plastiku i zbędnych śmieci? Cały zestaw składa się wyłącznie z papieru, bez żadnych nadruków i kolorowych obrazków. Wolną przestrzeń w zestawach wypełnia Skropak (chrupki kukurydziane). By zużyć jak najmniejszą ilość surowców, zestawy nie są klejone a instrukcja uprawy, jest w postaci kodu QR. Po uprawie cały zestaw może trafić do domowego kompostownika. Zielenina w zestawach rośnie na ziemi do upraw ekologicznych z perlitem ogrodniczym i odrobiną podłoża kokosowego. Nasiona pochodzą od sprawdzonych polskich producentów. Uprawa w jednym zestawie to nawet dwa plastikowe pojemniki mniej. Zacznij swoją uprawę i dołącz do walki z plastikiem.
zdjecie-tacki-2.jpg