• Młody jęczmień

Młody jęczmień zawiera witaminę B,C,E,K magnez, żelazo, wapń, potas, fosfor, cynk, błonnik, chlorofil. Spożywanie młodego jęczmienia poprawia pracę układu pokarmowego, zapobiega zaparciom i przyśpiesza odchudzanie. Idealnie nadaję się do wyciskania soku czy jako dodatek do koktajli i smoothie. Można go zjadać prosto z uprawy. Drobno pokrojony świetnie sprawdza się jako dodatek do jajecznicy i sałatek. Ma specyficzny gorzkawy smak z wyczuwalną goryczką.

 

Młody jęczmień to idealna roślina dla Twojego kota, wspomaga usuwanie kul włosowych, stymulując odruch wymiotny. Zaspokaja również potrzebę podgryzania roślin, dzięki czemu Twoje kwiaty w doniczkach będą bezpieczne.

 

Wystarczy rozpakować zestaw i rozpocząć uprawę. Nie musisz niczego mieszać czy przesypywać, wszystko jest już na swoim miejscu.

Jeczmien.jpg


Informacje o uprawie

Trudność uprawy: łatwa

Czas uprawy: 10-14 dni

Zbiory: kilkukrotne

Możliwość przesadzenia: tak

Warunki uprawy:

Temperatura : około 21°C

Podlewanie : raz dziennie

Nasłonecznienie : małe/średnie

Zestaw składa się z:

- tekturowej tacki 17x10x5,5 cm

- papierowej tacki 

- tekturowej przekładki i papieru pergaminowego

- podłoże w zestawach to mieszanina ziemi do upraw ekologicznych, perlitu i odrobiny podłoża kokosowego

- 35g nasion jęczmienia (Hordeum L.)

 

 

Instrukcja uprawy

Bardzo ważnym elementem uprawy jest obciążenie zawartości tacki. Jako obciążenie możemy wykorzystać pudełka po maśle, jogurtach czy herbacie wypełnione np. kamykami lub piaskiem. Obciążenie około 0,5 kg im lepiej będzie dopasowane kształtem do tacki tym lepiej dla wzrostu mikroliści. Naczynie z wodą i strzykawka o pojemności 50-100 ml ułatwi prowadzenie uprawy i odmierzanie odpowiedniej ilości wody.

 

Dzień 1

Po rozpakowaniu zestawu, zawartość tacki delikatnie i równomiernie podlewamy 50 ml wody. Zawartość tacki zakrywamy w taki sam sposób jak była zapakowana. Na tackę kładziemy obciążenie około 0,5 kg. Obciążenie tacki pozwala mikroliściom dobrze się ukorzenić i utrzymuje wilgoć.
 
 

Dzień 2-4

Odkrywamy zawartość tacki i podlewamy 50 ml wody. Zakrywamy w taki sam sposób jak wcześniej.
 

Dzień 5

Zdejmujemy obciążenie z tacki, wyjmujemy papierową tackę z tacki tekturowej, stawiamy tackę jak na zdjęciu i podlewamy 50 ml wody. Nie zakrywamy podłoża. Uprawę prowadzimy w przewiewnym miejscu. Blat kuchenny, parapet lub miejsce w głębi pomieszczenia będzie odpowiednie do uprawy młodego jęczmienia.
 
image
(wyjęcie tacek zapobiega łapaniu przez nie wilgoci )

Dzień 6 -9

Podlewamy po 60 ml wody.

Dzień 10-14

Od tego dnia jęczmień gotowy jest do zbioru. Podlewamy po 60 ml wody.

 

Wskazówki do uprawy

Młody jęczmień odrasta, więc po pierwszych zbiorach uprawę możemy prowadzić dalej, dostosowując ilość wody do aktualnych potrzeb rośliny. Zalecane jest by pierwsze zbiory zebrać do 14 dnia, im dłużej jęczmień rośnie tym bardziej wyczuwalne są jego włókna.

Nie pamiętasz o podlewaniu mikroliści ? Myjesz zęby, podlewaj swoją uprawę.

 

Przechowywanie

Przed użyciem zestaw należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

  • Sklep zamknięty

Wracamy we wrześniu.