• Podłoże kokosowe COCO-GRUNT dysk 60g 1szt

3.50
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 14.99
Paczkomaty InPost 14.99
Kurier DPD 19.99
Dostępność Mało

Podłoże kokosowe składa się z włókien orzecha kokosowego, jest w 100% naturalnym produktem. Podłoże kokosowe równomiernie rozprowadza wodę i utrzymuje wilgotność, jednocześnie umożliwia dostęp powietrza na całej objętości podłoża. Takie warunki powodują bardzo dobry rozwój systemu korzeniowego, a w efekcie części nadziemnych roślin.

Zastosowanie podłoża kokosowego w domowych uprawach

Podłoże kokosowe w postaci sprasowanych dysków ze względu na swoje niewielkie wymiary sprawdza się doskonale w domowych uprawach. Taki rodzaj podłoża polecany jest w początkowej fazie przygody z domowymi uprawami. 

Przygotowanie podłoża i uprawa

Dysk wkładamy do pojemnika i zalewamy około 0,4 litra wody, podłoże rozpręży się w ciągu 15-20 minut do objętości około 1litra.

Pojemnik lub tackę, w której chcemy prowadzić uprawę, wypełniamy do 3/4 wysokości. Wyrównujemy podłoże i równomiernie wysiewamy nasiona. W przypadku dużych nasion takich jak groch, słonecznik, rzodkiewka na tak przygotowane podłoże z nasionami wysypujemy cienką warstwę perlitu, która zapobiega wysychaniu i chroni nasiona przed pleśnią. By zebrać jak największe plony, warto na tak przygotowane podłoże z perlitem postawić tackę z obciążeniem, by roślinki dobrze się ukorzeniły. W zależności od uprawianego gatunku między 4-7 dniem rosnące mikroliście zaczną unosić obciążenie, wtedy trzeba je zdjąć. Uprawę podlewamy z umiarem, tak by podłoże było wilgotne. Gdy w uprawie wykorzystujemy małe nasiona takie jak rzeżucha, kalarepa, rukola czy brokuł, perlit i obciążenie nie jest potrzebne. Po wysianiu nasion uprawę przykrywamy lub odstawiamy w ciemne miejsce, czekając, aż roślinki zaczną kiełkować. Gdy osiągną około 1 cm wysokości, przestawiamy w nasłonecznione miejsce.

Zastosowanie podłoża kokosowego:

  • samodzielne podłoże do uprawy rośli zielonych, kwitnących, rozsad i siewek
  • dodatek do innych typów podłoża dla polepszenia ich struktury.

Jeden dysk to około 1 litra gotowego podłoża co idealnie wypełni 3 doniczki torfowe dostępne w naszej ofercie.
 

  • Sklep zamknięty

Wracamy we wrześniu.